09/08/2017 | Nyheder

Indstilling til Rullesport Danmark Prisen

I Rullesport Danmark ved vi godt, at det er de frivillige kræfter, der får maskinerne til at køre rundt, ude i klubberne. Det er trænerne, de frivillige og bestyrelserne, der sørger for at det er sjovt, hyggeligt og lærerigt at løbe på rulleskøjter i en klub og det vil Rullesport Danmark gerne anerkende.

Derfor uddeler Rullesport Danmark tre priser i 2017. Anerkendelsen skal være med til at skabe opmærksomhed omkring den store indsats, som klubbernes frivillige bidrager med.

De tre priser

  • Årets træner prisen – du kan indstille din træner, hvis du mener hun/han er rigtig god til at gøre træningen i klubben sjov, hyggelig og lærerig.
  • Årets frivillige prisen – du kan indstille en frivillig i din klub, der gør en stor indsats for klubbens sociale liv.
  • Årets bestyrelse prisen – du kan indstille din klubs bestyrelse, hvis den gør en ekstra indsats for klubbens frivillige, klubbens sociale miljø eller andre ting, der gør det sjovt, hyggeligt og lærerigt at løbe på rulleskøjter i klubben.

 

Indstillinger

Indstillinger skal indeholde:

  • Navnet på den indstillede
  • Klubbens navn
  • Hvor længe den indstillede har været med i klubben
  • Den indstilledes rolle i klubben
  • Hvordan den indstillede har udmærket sig i 2017
  • Et billede af den indstillede (og gerne et af dig også)
  • Dine kontaktinformationer og navnet på klubben.

 

Tidsfrist

Du skal sende ovenstående til info@rullesport.dk senest 1. november 2017. Priserne vil blive uddelt i slutningen af december måned, og vi vil samtidig skrive en lille artikel på Rullesport Danmarks hjemmeside.

Se beskrivelsen som PDF

Share